Pleszew - Gniezno

3 liga: Zwycięstwo na inaugurację u siebie

Jak przystało na lidera i faworyta rozgrywek III ligowych, zespół prowadzony przez Kaspra Smektałę, praktycznie rozjechał swoich przeciwników z Gniezna, a trzecia kwarta to zdecydowania dominacja naszych koszykarzy.

Koszykarze z Gniezna na spotkanie z KS Kosz Pleszew, przyjechali wzmocnieni czterema zawodnikami, występującymi w zespole II ligowym, jednak nie przeszkodziło to pleszewianom w zdeklasowaniu rywala z Gniezna. Od samego początku spotkania zaznaczyliśmy swoją dominację na parkiecie. W pierwszych dwóch minutach prowadziliśmy już 9:0. Ani przez chwilę zwycięstwo pleszewian nie było zagrożone, warto wspomnieć że koszykarze z Gniezna, w tym pojedynku nie doprowadzili nawet przez chwilę do wyrównania. Spotkanie było cały czas pod naszą kontrolą. Przez długie fragmenty gry na parkiecie przebywali zmiennicy oraz debiutant w zespole, Jacek Nowak. Wygraliśmy trzy pierwsze kwarty, a w trzeciej zmiażdżyliśmy swojego rywala. Tylko w ostatniej odsłonie lepsi byli goście, tę odsłonę spotkania wygrali 10:14.

Już za tydzień do Pleszewa zawita zespół z Poznania, Pyra, która zajmuje drugie miejsce w tabeli. Będzie to najważniejsze spotkanie w rozgrywkach III ligowych. Mecz rozpocznie się tradycyjnie punktualnie o godzinie 18:00.

KS Kosz Pleszew – Sklep Polski MKK Gniezno 79:44 (21:11, 18:11, 30:8, 10:14)
KS Kosz Pleszew: Piotr Ziółkowski – 18, Alan Urbaniak – 17, Tomasz Zyber – 14, Paweł Mowlik – 9, Bartosz Taraszkiewicz – 6, Maciej Graja – 5, Rafał Kikowski – 4, Adam Stróżyński – 2, Jacek Nowak – 2, Rafał Urbaniak – 2,
Sklep Polski MKK Gniezno: Daniel Kotwasiński – 10, Adrian Sobkowiak – 9, Dariusz Wietrzyński – 9, Kamil Szkopiński – 8, Piotr Leśniczak – 4, Aleksander Sztyna – 2, Marcin Nocek – 2.