KS Kosz - AZS Opole

II liga: Walczyliśmy do końca, jednak 2 punkty jadą do Opola

KS Kosz Pleszew, do tego spotkania nie przystępował w roli faworyta. Za takiego uchodził zespół Weegree AZS Politechnika Opolska i trzeba przyznać, że Akademicy z Opola szybko narzucili nam swój styl gry. My jednak nie poddaliśmy się bez walki, większe doświadczenie gości sprawiło jednak, ze to oni wyszli zwycięsko z tego pojedynku.

W pierwszej kwarcie nasi koszykarze, starali się dorównać zawodnikom z Opola, jednak przegrali tę część gry nieznacznie dwoma punktami. Drugie dziesięć minut koszykarze AZS Politechnika wygrali dziewięcioma punktami i na przerwę schodzili z przewagą 11 punktów, kontrolując wydarzenia na parkiecie.

Jednak w po zmianie stron w trzeciej kwarcie pleszewianie rzucili się do odrabiania strat i odrobili je z nawiązką. Wyszliśmy na prowadzenie pięciopunktowe. Jednak doświadczony zespół Weegree AZS Politechnika Opolska, doprowadził do wyrównania i w końcowych minutach czwartej kwarty potrafił rozstrzygnąć spotkanie na swoją stronę.

Następny mecz w II lidze rozegramy już w najbliższy weekend. O pierwsze zwycięstwo na wyjeździe powalczymy z Rawią Rawicz.

KS Kosz Pleszew – Weegree AZS Politechnika Opolska 76:81 (19:21, 15:24, 28:12, 14:24)

KS Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński – 18, Paweł Lasota – 14, Paweł Mowlik – 14, Piotr Ziółkowski – 12, Rafał Urbaniak – 8, Błażej Pawlik – 5, Tomasz Zyber – 4, Alan Urbaniak – 1

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wojciech Barycz – 21, Wojciech Leszczyński – 14, Krzysztof Chmielarz – 12, Adam Cichoń – 9, Jarosław Bartkowiak – 8, Grzegorz Zadęcki – 6, Radosław Basiński – 6, Jarosław Pawłowski – 3, Kosma Kołcz – 2,