II Liga: Szóste zwycięstwo z rzędu!

Spotkanie z Röben Gimbasket Wrocław, zapowiadało się jako ciężki pojedynek na parkiecie. Mieliśmy respekt przed zespołem z Wrocławia, który potrafił wygrać ze  Stala Ostrów Wielkopolski. Jednak to my byliśmy faworytami i chcieliśmy pokazać to podczas sobotniego spotkania.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa naszego zespołu. Od samego początku na prowadzenie wyszli goście z Wrocławia, dowodzeni z ławki przez trenera Roberta Kościuka. Pleszewianie w tej odsłonie spotkania, nie mogli wejść dobrze w mecz, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Gimbasketu, grając na bardzo wysokim procencie za trzy. Nasz trener Kasper Smektała postanowił wprowadzić na parkiet rezerwowych, którzy jak się okazało szybko odmienili losy spotkania. Człowiek od czarnej roboty, Błażej Pawlik, zaczął trafiać jak w transie za trzy, zmniejszając przewagę gości. W końcówce kwarty doprowadziliśmy  do wyrównania i ostatecznie wygraliśmy ją dwoma oczkami.
Druga kwarta to już nasza absolutna dominacja. Wygraliśmy ją aż 25:9, będąc zespołem zdecydowanie lepszym w każdym elemencie gry. Pod koszami zarówno atakującym i broniącym dominowali środkowi, Rafał Urbaniak, Paweł Lasota oraz Tomasz Zyber, którzy po zbiórkach napędzali pleszewską lokomotywę w pogoni po kolejne zwycięstwo.
Trzecia kwarta to popis gry Artura Mrówczyńskiego, który w tym spotkaniu nie pomylił się ani razu uzyskując w każdym elemencie gry 100% skuteczności. Rzucił trzy razy z gry, w tym dwa razy za trzy oraz osiem raz stawał na linii rzutów osobistych trafiając dosłownie wszystko. Ta kwartę koszykarze KS Kosz Pleszew, wygrali 29:20 i już było wiadomo że zapiszemy na swoim koncie kolejne dwa punkty.
W czwartej kwarcie, było już wiadomo że musi pęknąć kolejna setka. Wynik ten rozmienił Piotr Ziółkowski, a my wygraliśmy szóste z rzędu spotkanie na drugoligowych parkietach!

Pełne statystyki ze spotkania można znaleźć TUTAJ.

Już w niedzielę nasz zespół zagra kolejne spotkanie z zespołem z Wrocławia. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie zespół Exact Systems Śląsk Wrocław.

KS Kosz Pleszew – Röben Gimbasket Wrocław 102:68 (24:22, 25:9, 29:20, 24:17)

KS Kosz: Błażej Pawlik – 23, Artur Mrówczyński – 16, Paweł Lasota – 13, Paweł Mowlik – 10, Rafał Kikowski – 9, Mikołaj Serbakowski – 6, Tomasz Zyber – 6, Piotr Ziółkowski – 5, Alan Urbaniak – 5, Mateusz Zimny – 4, Rafał Urbaniak – 4, Dominik Walczak – 1
Röben Gimbasket: Michał Pietrzak – 18, Rafał Chwastyk – 15, Luka Małachow – 9, Michał Kamberski – 9, Mateusz Rogoziński – 4, Maciej Szeszycki – 4, Paweł Gałczyński – 4, Wojciech Sienkiewicz – 3, Jakub Kamberski – 2