II liga: Porażka ze Śląskiem

KS Kosz Pleszew do Wrocławia na spotkanie z Exact Systems Śląsk Wrocław, nie jechał w roli faworyta. Jednak doskonała gra w poprzednich spotkaniach pozwalała, przypuszczać, że ze stolicy Dolnego śląska ponownie  wrócimy z kompletem punktów. Rzeczywistość niestety okazała się inna, nasz zespół przegrał ten pojedynek, grając słabo w obronie z dodatkowo słabą skutecznością rzutów osobistych, która wyniosła raptem 52,2 %.

Początek spotkania był jednak bardzo obiecujący. Szybko narzuciliśmy młodym rywalom swój styl gry i po trafieniu z dystansu Rafała Kikowskiego prowadziliśmy nawet 16:7 . Doskonałe spotkanie rozgrywał Paweł Lasota oraz kapitan pleszewskiego zespołu Alan Urbaniak, który raz za razem rozdzielał kolejne asysty pozostałym zawodnikom. Daliśmy się jednak obudzić gospodarzom i ostatecznie pierwszą kwartę wygraliśmy zaledwie dwoma punktami.
Druga kwarta to doskonała gra zespołu z Wrocławia, który odrobił straty i wyszedł na prowadzenie dwoma oczkami. Koszykarze Śląska, postawili wysoko poprzeczkę pleszewskim koszykarzom, którzy nie radzili sobie w grze defensywnej. Nie lepiej było po drugiej stronie parkietu,przy niskiej skuteczności z gry, mieliśmy problemy także ze zbiórką, notując w całym spotkaniu tylko 9 zbiórek pod tablicą gospodarzy.
Trzecia kwarta także należała do gospodarzy, którzy systematycznie powiększali przewagę punktową. Warto nadmienić że nasi zawodnicy, zdobyli tylko 5 punktów po przechwytach, które w dotychczasowych spotkaniach był naszą domeną. Niestety, niedziela nie należała także do naszych rezerwowych . Tym  razem nasza ławka zdobyła tylko 21 punktów, przy 31 punktów zespołu Śląska.

Mimo to, spotkanie cały czas oscylowało wokół remisu. Prowadzenie w tym pojedynku zmieniało się, aż 22 razy, a wynik remisowy był na tablicy notowany 7 razy. W ostatniej kwarcie, koszykarze Śląska odjechali na bezpieczną przewagę punktową i wygrali  całe spotkanie 91: 81.

Już za tydzień w sobotę o godz. 18.30, zespół Kaspra Smektały na własnym parkiecie, będzie podejmował KS Sudety Jelenia Góra. Szczegółowe statystyki znajdziecie TUTAJ.

Exact Systems Śląsk Wrocław – KS Kosz Pleszew 91:81 (21:23, 26:22, 14:11, 30:25)

Exact Systems Śląsk: Mateusz Stawiak – 17, Dominik Wilczek – 16, Michał Sasik – 13, Maksymilian Zagórski – 12, Jan Malesa – 12, Sebastian Bożenko – 11, Tomasz Żeleźniak – 8, Mikołaj Ratajczak – 2
KS Kosz: Paweł Lasota – 25, Alan Urbaniak – 22, Piotr Ziółkowski – 10, Rafał Kikowski – 7, Błażej Pawlik – 5, Rafał Urbaniak – 4, Artur Mrówczyński – 4, Paweł Mowlik – 2, Tomasz Zyber – 2.