II liga: Sudety nie do przeskoczenia

Mecz z Sudetami Jelenia Góra miał być idealnym momentem na rehabilitację po wyjazdowej porażce ze Śląskiem Wrocław. Niestety, goście z Jeleniej Góry mieli zupełnie inne plany na ten mecz i nie pozwolili odnieść zwycięstwa naszemu zespołowi. Jest to druga porażka z rzędu, co niepokoi, odniesiona w bardzo kiepskim stylu.

Przed spotkaniem wszyscy mieliśmy nadzieję na szybkie przełamanie po ostatniej porażce we Wrocławiu. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, wszyscy mocno pracowali na treningu. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, od celnego rzutu Artura Mrówczyńskiego. Jak się okazało, były to dobre złego początki. Było to nasze pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie w meczu. Goście szybko zaczęli narzucać swój styl gry. W pierwszej kwarcie staraliśmy się jeszcze dotrzymywać kroku gościom z Jeleniej Góry i przegraliśmy ja minimalnie 20: 22. Jednak już w pierwszej odsłonie wyraźnie rzucał się w oczy nasz brak walki pod tablicami oraz niska skuteczność z gry.

W drugiej odsłonie zaznaczyła się bardziej wyraźna przewaga gości, którzy prowadzeni na parkiecie przez bardzo dobrze nam znanego Rafała Niesobskiego, punkt po punkcie powiększali swoje prowadzenie. Do przerwy podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza prowadzili z nami różnicą siedmiu punktów. Ten wynik dawał nam jeszcze nadzieję na lepszą grę naszego zespołu w drugiej połowie.

I zaczęło się obiecująco. Po przerwie nasi zawodnicy zaczęli lepiej bronić i przede wszystkim walczyć o każdy centymetr boiska. W pewnym momencie doszliśmy gości nawet na jeden punkt różnicy, jednak to było wszystko na co było nas stać w tym pojedynku. Zawodnicy z Jeleniej Góry szybko się otrząsnęli i zaczęli od nowa budować przewagę już w ostatniej odsłonie spotkania.

Czwarta kwarta była jedną z najgorszych w naszym wykonaniu w tym sezonie. Przegraliśmy ją aż czternastoma punktami zupełnie nie podejmując rękawicy.

Okazja do rehabilitacji już za tydzień. Zagramy ponownie w naszej hali, a naszym przeciwnikiem będzie zespół Muszkieterów Nowa Sól.

KS Kosz Pleszew – KS Sudety Jelenia Góra 67:87 (20:22, 18:23, 19:18, 10:24)

KS Kosz: Mrówczyński 19, Lasota 15, A. Urbaniak 9, R. Urbaniak 6, Pawlik 5, Ziółkowski 5, Serbakowski 4, Mowlik 2, Zyber 2

KS Sudety: Jyż 19, Niesobski 14, Kozak 14, Minciel 13, Raczek 13, Wilusz  10, Taraszkiewicz 2, Wasilewski 2