II liga: Słaba skuteczność pod Jasną Górą

Na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej nasi zawodnicy udali się do Częstochowy na spotkanie z zespołem Akademików. Na ten pojedynek pleszewianie, jechali w roli faworyta, co odzwierciedlała tabela ligowa. Jednak rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Walczyliśmy w tym spotkaniu jak „lwy” jednak zawiodła skuteczność rzutów za dwa punkty, która wyniosła tylko 33,3 %.

Koszykarze z Częstochowy, w tym elemencie gry osiągnęli zdecydowaną przewagę 60,5 % i to było właśnie kluczem do zwycięstwa. Ale gdyby podopieczni Kaspra Smektały w połowie wykorzystali straty koszykarzy AZS-u, mogliby szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę. Akademicy w całym spotkaniu zanotowali, aż 22 straty, przy 13 naszych. W pierwszej kwarcie spotkania, jak nas już przyzwyczaili nasi zawodnicy, gra nam kompletnie nie leżała i jak zawsze praktycznie tę odsłonę spotkania przegraliśmy. Ale końcówka tej kwarty pozwalała przypuszczać, że pleszewianie w pozostałych odsłonach spotkania podejmą walkę. Tak też się stało. Pierwsza kwartę przegraliśmy nieznacznie tylko czterema oczkami 20:16.

W drugiej kwarcie pleszewianie podkręcili tempo tego pojedynku, wygrywając 12:15. Na przerwę schodziliśmy z jednym punktem straty, co pozwalało przypuszczać, że odniesiemy zwycięstwo.
Po zmianie stron, w trzeciej kwarcie padł wynik remisowy 16:16. Nie mogliśmy narzucić swojego stylu gry. Największy problem mieliśmy w rzutach za trzy, piłka niemiłosiernie wykręcała się z kosza. Brakowało także punktów drugiej szansy, głównie dzięki zbiórkom gospodarzy. Pleszewianie prowadzili w tej kwarcie 43:37, jednak Akademicy bardzo szybko zniwelowali te przewagę.
W ostatniej kwarcie tego wyrównanego pojedynku, pomimo kiepskiej skuteczności, doprowadziliśmy do stanu 63:60, jednak to wszystko na co było nas stać w tym dniu.

Już za tydzień, koszykarze KS Kosz Pleszew, w niedziele 17 grudnia 2017 roku o godz. 17.30 w Otmuchowie, rozegrają pierwsze spotkanie rundy rewanżowej z zespołem MKS Otmuchów.

AZS Częstochowa – KS Kosz Pleszew 65:60 (20:16, 12:15, 16:16, 17:13)

AZS Częstochowa: Kowalski 19,Majcherek 13, Łaszewski 10, Fomiczow 10, Nogalski 7, Koćma 4, Orlikowski 2

KS Kosz Pleszew: R. Urbaniak 13, Mrówczyński 12, A. Urbaniak 9, Lasota 8, Mowlik 7, Serbakowski 6, Zyber 4, Ziółkowski 1.