II liga: Porażka w ostatnich sekundach

Meczem w Nowej Soli zakończyliśmy cykl meczów wyjazdowych w naszym debiutanckim sezonie w II lidze. Zespół Muszkieterów walczy o utrzymanie, dlatego wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Do tego, granie na wyjazdach nie jest naszym atutem. Mimo przeciwności, chcieliśmy wygrać by zrehabilitować się za wysoką porażkę sprzed tygodnia w Jeleniej Górze.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy prowadzili niemal przez całą pierwszą kwartę. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry, po trafieniu spod kosza Pawła Lasoty wyszliśmy na pierwsze prowadzenie w meczu. Narzuciliśmy gospodarzom swój styl gry, co pozwoliło nam nie tylko wyjść na prowadzenie, ale także minimalnie wygrać pierwsze dziesięć minut 20:18.

Kilka wskazówek od trenera Kaspra Smektały w krótkiej przerwie między kwartami pozwoliły nam praktycznie zdominować Muszkieterów w drugiej kwarcie. Najbardziej mocne okazały się ostatnie minuty, w których po punktach Pawła Mowlika uzyskaliśmy przewagę trzynastu punktów. Ostatecznie do przerwy prowadziliśmy 46: 33 i pełni optymizmu czekaliśmy na to co wydarzy się po przerwie.

Dokładnie do połowy trzeciej kwarty graliśmy bardzo dobrą, poukładaną koszykówkę. Po trafieniu za trzy Pawła Mowlika, nasza przewaga nad gospodarzami wynosiła już 21 punktów i nic nie zapowiadało, że gospodarze wrócą w tym spotkaniu jeszcze do gry. Niestety dla nas, gospodarze się przebudzili i sukcesywnie odrabiali do nas straty. Bardzo dobra gra Muszkieterów, których liderem był Jakub Der sprawiła, że w trzeciej kwarcie zawodnicy z Nowej Soli odrobili niemal połowę strat.

w ostatniej kwarcie, mimo świetnej gry gospodarzy, cały czas utrzymywaliśmy prowadzenie. Straciliśmy je dopiero na siedem sekund przed końcem zawodów! W ostatniej akcji spotkania, to my mieliśmy piłkę i mogliśmy jeszcze odmienić losy spotkania. Ostatnią akcję rozegraliśmy koncertowo i punkty zdobył Paweł Lasota, jednak według sędziów nie zmieściliśmy się w czasie… Przegraliśmy  i w ten sposób straciliśmy szansę na zajęcie czwartego miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Liczymy jednak na zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, U siebie będziemy podejmować zespół AZS- u Częstochowa, z którym przegraliśmy w pierwszej rundzie.

Pełne statystyki z tego spotkania można znaleźć TUTAJ.

Muszkieterowie Nowa Sól – KS Kosz Pleszew 73:72 (18:20, 15:26, 19:11, 21:15)

KS Kosz: Mrówczyński – 17, R. Urbaniak 15, Paweł Mowlik 13, Lasota 11, Serbakowski 7, A. Urbaniak 5, Galewski 2, Kikowski 2.

Muszkieterowie Nowa Sól: Der 24, Cielma 19, Traczyk 12, Polewiak 10, Mehmeti 3, Grudziński 3, Busz 2, Poźniak 0, Sulikowski 0, Łopiński 0.