I liga: Zwycięstwo na koniec sezonu zasadniczego

Po porażce w pierwszym meczu mieliśmy do wyrównania rachunki z zespołem AZS-u. Akademicy przyjechali do Pleszewa bardzo zmotywowani. Ich celem było zakwalifikowanie się rzutem na taśmę do fazy play – off. Doświadczenie naszego zespołu wzięło jednak górę i to my zanotowaliśmy kolejne 2 punkty na koncie, umacniając się na piątym miejscu w tabeli na koniec sezonu zasadniczego.

Od początku o zwycięstwo nie było łatwo. Zespół z Częstochowy rozpoczął zawody bardzo skutecznie, już w pierwszych minutach budując przewagę, która wynosiła już nawet osiem punktów. Największe problemy w tej fazie meczu sprawiał nam skrzydłowy Nikodem Kowalczyk, który szybko trafił dwa razy z dystansu. Przewaga gości stopniała mniej więcej do czterech punktów i  dokładnie tyle wynosiła na koniec pierwszej odsłony, która zakończyła się wynikiem 14: 18 dla Akademików.

W drugiej kwarcie nasza gra niestety nie uległa poprawie. Do dobrze dysponowanego Kowalczyka dołączył Jarosław Fomiczow, który raz za razem trafiał spod kosza i półdystansu. Szukaliśmy poprawy gry w naszym zespole poprzez zmiany, dlatego już w drugiej kwarcie swoją szansę dostał podkoszowy Mateusz Zimny. Próbowaliśmy gonić gości rzucając z dystansu, jednak ostatecznie po dwóch kwartach przegrywaliśmy już dziesięcioma punktami.

Męskie słowa w szatni na szczęście zmotywowały naszych koszykarzy do działania. Zaczęliśmy o wiele lepiej bronić i grać wszechstronnie w ataku. Pod koszami szalał Paweł Lasota a na dystansie rozkręcali się z każdą akcją Artur Mrówczyński i Paweł Mowlik. Cierpliwość i konsekwencja popłacają, na dwie minuty przed końcem kwarty, po celnym rzucie wolnym Artura Mrówczyńskiego doprowadziliśmy do remisu (60:60). Nasza gra dopiero się rozkręcała, co pozwoliło nam objąć prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca. Świetną trzecią kwartę wygraliśmy 32: 16!

Nasze odrodzenie wyraźnie podcięło skrzydła gościom z Częstochowy. Kontynuowaliśmy dobrą grę w ataku co pozwoliło wygrać nam także tę część gry. Ostatecznie wygraliśmy z Akademikami 89: 78.

Pełne statystyki z tego spotkania można znaleźć TUTAJ.

Dzięki zwycięstwu umocniliśmy się na 5. miejscu w tabeli na koniec sezonu zasadniczego. W I Rundzie fazy Play – off II ligi zagramy z KS Stal Ostrów Wielkopolski. Mimo, że to zespół z Ostrowa Wielkopolskiego będzie miał przewagę parkietu, liczymy na dobrą postawę naszych koszykarzy. W sezonie zasadniczym udało nam się pokonać Stal dwukrotnie. Pierwszy mecz tej fazy rozgrywek rozegramy w sobotę w Ostrowie Wielkopolskim.

KS Kosz Pleszew – AZS Częstochowa 89: 78 (14:18, 23: 29, 32: 16, 20: 15)

KS Kosz: Mrówczyński 26, Lasota 18, Mowlik 15, A. Urbaniak 9, Serbakowski 7, Galewski 7, R. Urbaniak 4, Kikowski 2, Zimny 1, Walczak 0.

AZS: Nogalski 19, Kowalski 19, Fomiczow 18, Łaszewski 11, Majcherek 6, Koćma 2, Orlikowski 2, Szulc 1, Gos 0.