II liga: Porażki, z których wyciągniemy lekcje

O ile porażka z dotąd niepokonanym zespołem Weegree AZS Politechnika Opolska mogła zdarzyć się każdemu, tak niepowodzenie z beniaminkiem z Żar było do uniknięcia. Niestety, musieliśmy przełknąć dwa razy gorycz porażki, ale na pewno wyciągniemy z tych spotkań wnioski na przyszłość.

Zespół z Opola jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Wyniki „Akademików” sprawiają, że ponownie są stawiani w roli faworytów do awansu na I – ligowe parkiety. Mimo, że graliśmy u siebie, nie mogliśmy narzucić swojego stylu gry podopiecznym Dominika Tomczyka. Goście z Opola właściwie przez całe spotkanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie utrzymując przewagę na poziomie mniej więcej dziesięciu punktów. Próbowaliśmy walczyć w drugiej połowie, jednak nie udało nam się przejąć inicjatywy i wygrać to spotkanie. – Cieszy to, że zespół podjął grę, walczyliśmy na tyle, na ile mieliśmy sił – podsumował to spotkanie nasz trener Kasper Smektała.

W ubiegłą sobotę wybraliśmy się natomiast do Żar na mecz z tamtejszą Chromą. Podrażnieni porażką z AZS- em Opole, chcieliśmy odnieść drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Od samego początku było widać dużą motywację w naszym zespole. Jeszcze w pierwszej kwarcie gra toczyła się punkt, za punkt, jednak koncertowa gra w drugiej odsłonie spotkania dała nam 9 punktów przewagi. Niestety, po przerwie w naszych szeregach zdecydowanie spadła skuteczność, a gospodarze poprawili grę w obronie. Taki obrót spraw doprowadził ponownie do gry punkt za punkt w ostatniej kwarcie spotkania. Bardzo wyrównany mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnich sekundach spotkania. Niestety, musieliśmy uznać wyższość gospodarzy, jednak możemy być zadowoleni z bardzo ambitnej gry na trudnym terenie.

KS Kosz Pleszew – Weegree AZS Politechnika Opolska 77:91 (21:29, 8:11, 23:23, 25:28)

KS Kosz: Galewski 17, Spała 16, Małecki 11, Urbaniak 9, Główka 8, Marek 6, Ptak 5, Kikowski 3, Zimny 2.

Weegree AZS: Chmielarz 19, Wojciechowski 18, Leszczyński 16, Wilk 15, Dawdo 11, Pawłowski , Cichoń 4.

Chroma Żary – KS Kosz Pleszew 74:73 (18:16, 16:27, 23:8, 17:22)

Chroma: Małachowski 20, Matczak 20, Rusiński 11, Kliniewski  7, Harbarchuk 7, Kołkowski 6, Kalinowski 2, Kondratowicz 1.

KS Kosz: Małecki 16, Grudziński 12, Marek 12, Zimny 6, Ptak 6, Serbakowski  5, Główka 5, Spała 5, Urbaniak 5, Kikowski 1.